Strona główna

Nie umiem parkować

Źle zaparkowałeś samochód? Na pewno mamy Twoje zdjęcie!

Find us on Facebook

Czy wolno fotografować tablice rejestracyjne?

Tablica rejestracyjna nie jest utworem w rozumieniu prawa autorskiego, więc nie podlega ochronie na podstawie tej ustawy. Tablica jest znakiem identyfikacyjnym. Nie ma też innego przepisu, który nie pozwalałby publikować wizerunku tablic rejestracyjnych, także dozwolone jest ich fotografowanie.

Jednakże pod uwagę należy wziąć art. 81 Prawa autorskiego:
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.

Także zdjęcie tablicy rejestracyjnej jest dozwolone, ale nie wolno pokazać kierowcy, czy pasażerów.

źródło: www.wptr.pl

czyli jeśli na obwódce

czyli jeśli na obwódce tablicy napiszę, że fotografowanie jest zakazane nie możecie już zrobić zdjęcia :D?

mozna jesli na foto sa wiecej

mozna jesli na foto sa wiecej niz 3(?) osoby, wtedy zezwolenie nie jest wymagane

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Moje konto